Fire Grasrottrener-kurs

Fire Grasrottrener-kurs

Forsiden / Nyheter /

I august og september arrangerer Stjørdals-Blink sammen med NFF Trøndelag hele Grasrottrener-utdanningen på M.U.S Stadion Sandskogan!

Alle fire delkurs gir UEFA C sertifisering med gyldighet på 3 år. 16 timers etterutdanning kreves for fornyelse av sertifiseringen. Det kreves ingen etterutdanning for enkelte delkurs, og de har heller ingen gyldighetstid. Kretsen fakturerer kursavgiften direkte til klubben etter endt kurs.

Dette er GRATIS faglig påfyll for deg som trener i Stjørdals-Blink Fotball!

– Som Kraftsenterklubb og NFF Kvalitetsklubb må vi i Stjørdals-Blink være vårt ansvar bevisst, og kunne tilby kompetansehevende tiltak for trenere i vår klubb og de andre klubbene i dalføret.

– Vi i Stjørdals-Blink ønsker kompetente trenere på alle alderskull, i alle lag, og i alle klubber i dalføret. Vi håper derfor at så mange trenere som mulig fra dalføret benytter muligheten på sensommeren til å spe på sin fotballkompetanse med grasrottrenerkursene til NFF. Hjertelig velkommen til M.U.S Stadion Sandskogan i august og september!,sier sportslig leder Martin Danielsen.

Asbjørn Fiskvik har vært trener på alle årsklasser i vår klubb fra miniputt (her i 2008) til senior hvor han idag er ass.trener på A-laget.

*** NFF Grasrottrener, Delkurs 1: Barnefotballkurset Kurset gjennomføres over fire ettermiddager. Tidspunkt: Tirsdag 20. august, kl. 17.15-20.45 Tirsdag 27. august, kl. 17.15-20.45 Tirsdag 3. september, kl. 17.15-20.45 Tirsdag 10. september, kl. 17.15-20.45 Påmelding: tiim.no/kurs/12216529 

Grasrottrener 1 er en introduksjon til fotball for alle nye trenere. Kurset er obligatorisk for alle som vil gå videre i Grasrottrenerutdanningen, som er NFF og UEFAs første steg i den formelle trenerutdanningen. Kurset retter seg i første omgang mot trening av de yngste (6–7 år), men inneholder også en intro til temaer som omhandler trening av eldre målgrupper.

*** NFF Grasrottrener, Delkurs 2: Barnefotball – flest mulig med kvalitet Kurset gjennomføres over fire ettermiddager. Tidspunkt: Tirsdag 17. september, kl. 17.15-20.45 Torsdag 19. september, kl. 17.15-20.45 Tirsdag 24. september, kl. 17.15-20.45 Torsdag 26. september, kl. 17.15-20.45 Påmelding: tiim.no/kurs/12216590 

Grasrottrener 2 bygger videre på mange av temaene du lærte om i introduksjonskurset (Grasrottrener 1). Kurset er del 2 av 4 i Grasrottrenerutdanningen, som er NFF og UEFAs første steg i den formelle trenerutdanningen. Kurset retter seg i første omgang mot trening av aldersgruppen 8-9 år, men inneholder også til temaer som passer til trening av eldre målgrupper.

*** NFF Grasrottrener, Delkurs 3: Mot ungdom – lengst mulig Kurset gjennomføres over to helgedager. Tidspunkt: Lørdag 7. september, kl. 09:00 – 15:00 Søndag 8. september, kl. 09:00 – 15:00 Påmelding: tiim.no/kurs/12216551 

Grasrottrener 3 handler om overgangen fra barnefotball til ungdomsfotball, både i fotballteori og veiledningskompetanse. Kurset er del 3 av 4 i Grasrottrenerutdanningen, som er NFF og UEFAs første steg i den formelle trenerutdanningen. Kurset retter seg i første omgang mot trening av aldersgruppen 10-12 år, men inneholder også til temaer som passer til trening av eldre målgrupper.

*** NFF Grasrottrener, Delkurs 4: Ungdomsfotball – lengst mulig – best mulig Kurset gjennomføres over to helgedager. Tidspunkt: Lørdag 14. september, kl. 09:00 – 15:00 Søndag 15. september, kl. 09:00 – 15:00 Påmelding: tiim.no/kurs/12216553 

Grasrottrener 4 handler først og fremst om ungdomsfotball, både i fotballteori og veiledningskompetanse. Kurset er del 4 av 4 i Grasrottrenerutdanningen, som er NFF og UEFAs første steg i den formelle trenerutdanningen. Kurset retter seg i første omgang mot trening fra aldersgruppen 13 år og oppover.

ANNONSE

logo-squ
E-post: post@blinkfotball.no      Telefon: 46902020      Kontakt oss

Ta kontakt dersom det er noe du lurer på

Ansvarlig redaktør: Knut Erlend Jegersen